Hírek

Békéscsabai BDSK - Makói KC

Vérbeli rangadóra került sor Békéscsabán a Luther utcai sportcsarnokban. A Makói KC a Csongrád elleni győzelemmel hangolt a mérkőzésre a csabai egyesület betlivel kezdte a 2020/2021-es szezont. Ennek megfelelően a fiaink magukhoz vették a kezdeményezést és a 9. percben 5-9-es vendégvezetésnél időt kért a hazaiak új edzője ifj. Skaliczki László. Használt a fejmosás, mert 6-1-es hazai roham következett, ekkor Miksi Istvánnak kellett időt kérnie a csapat felébresztése érdekében. A továbbiakban fej-fej melletti kőkemény küzdelem folyt a küzdőtéren.

A második félidőt a Makó kezdte egy kicsivel jobban és 19-22-re "elhúztunk". Vezetőedzőnk őszhajszálait gyarapítva a 44. percben Kovács Martin pirossal (3x2 perc) kiszállt a küzdelemből. Az előnyünk így is kitartott az 57. percig, ekkor egyenlített a hazai gárda, 29-29 állt az eredményjelzőn. Ebben segítségükre voltunk mi is, mert 57'20"-tól kettős emberhátrányba kerültünk. A mérkőzés hajrájában, óriásit küzdve, valóban az utolsó másodpercben, sikerült megszereznünk a 2 pontot érő találatot.

Gratulálunk a hazai csapatnak, méltó ellenfeleink voltak!